Jak działa Wirtualna Kasa?


1. Wybierasz egzamin

Osoba wpłacająca za pośrednictwem Wirtualnej Kasy wybiera: rodzaj opłaty oraz rodzaj egzaminu na jaki chce nabyć kupon. Podaje swoje dane oraz dane na jakie zostanie wystawiona faktura VAT. Wirtualna Kasa przygotowuje nową transakcję i przekierowuje wpłacającego do serwisu płatoności elektronicznych PayU.

2. Wpłacasz cenę egzaminu

PayU po odebraniu od wpłacającego kwoty zgodnej z założoną przez Wirtualną Kasę transakcją, przesyła do niej (WK) automatycznie raport z powiadomieniem. Wówczas Wirtualna Kasa generuje nowy kupon do egzaminu, wystawia nową faktuę VAT i wysyła wszystko na adres e-mail podany przez wpłacającego.

3. Otrzymujesz kupon na egzamin

Przesłany przez WK mail zawiera linki za pomoca których możesz wydrukować kupon na egzamin oraz swoją fakturę VAT. Wydrukowany kupon jest ważny przez okres 6 miesięcy i może być wykorzystany przez dowolną osobę która spełnia założenia związane z wybraną opłatą (zniżka). Jako wpłacający możesz przekazać kupon dowolnej osobie która będzie zdawała egzamin.

4. Przekazanie kuponu egzaminatorowi

Osoba egzaminowana przekazuje kupon egzaminatorowi i na tej podstawie egzaminator przeprowadza egzamin. Po zakończeniu egzaminu egzamiantor przypisuje kupon do egzaminu co jednocześnie sprawia że egzamin staje się prawomocny i osoba zdająca (o ile zaliczyła) może zamówić certyfikat.